tr_TR
en
 

Mega Eğitim Türkiye

                            Mega Holdings Eğitim Merkezi

Mega Holdings Nasıl Çalışır

 
 

Sosyal Medyada Hüseyin Ünlü

 
 
 
 

CANLI DESTEK HATTI

 
 

​NE ARAMIŞTINIZ?

 

Sorularınızı yazınız. Mail adresinize cevabını yollayacağız

Sitede Gezinmek İçin Tıklayınız >

off
Mobile View
Desktop View
Sıkça Karşılaşılan Sorunlar
3719

ESKİ PEYNİRİ NE KADAR ÇABUK UNUTURSAN YENİ PEYNİRİ O KADAR ÇABUK BULURSUN.

Mega holdings helalmi, mega holdigs sorun çözümleri, mega, holdings, sorun, çözümleri, mega holdigs karşılaşılan sorunlar
Mega Holdings İşine Girmek İsteyenlerin Sıkça Sorduğu Sorular

Yeni Başlayanlar / Başlayacaklar İçin Network Marketing

Bir telefon gelir...

Tahmin ediyorum bir kaç gün önce telefonunuz çaldı; arayan kişi belki çok yakın bir arkadaşınızdı, belki de uzun zamandır sadece merhabanız olan biri. Önemli değil kim olduğu ama telefonda sesi çok heyecanlıydı, yeni bir ticari sistemle karşılaştığını, bunu seninle paylaşmak istediğini söylüyordu. Merakına engel olamadın ve ısrarla sordun nasıl bir sistem, ne işi ne ticareti diye; o ısrarla telefonda TICARET  konuşulmayacağını yüz yüze olmanı gerektiğini söyledi. Ve siz sunum toplantısından az önce çıktınız. Gerçek olamayacak kadar mükemmel.

Ve siz aklınıza takılanları arkadaşınıza danışmak yerine internete, babanıza veya görüşüne saygı duyduğunuz birine gittiniz. 
Üzgünüm, ne yazık ki hayatınızın hatasını yaptınız. Çünkü birçok insan Network Marketing'den anlamaz. Anladığını iddia etse de bildikleri komşularıyla sınırlıdır. Negatifi yediniz ve şu an ne yapacağınıza dair fikriniz yok ve son bir ümitle internete "Network Marketing" veya " Multi Level Marketing " yazdınız; umuyorum şu an bu yazıyı okuyorsunuzdur, yoksa zaten hayatınızın fırsatını kaçırdınız.

Peki Biz Ne Yapıyoruz?

Değişen ve gelişen çağda TICARET  yapmadan hayallerimize ulaşmamıza imkan yok artık. Yeni yüzyılda kurallar değişiyor; yıllarca okula git, dersaneler, üniversite, KPSS derken bir şirkette "sadece hayatta kalacak kadar para" ile geçimini sağla! Kulağa ne kadar çılgınca geliyor öyle değil mi?

Eskiden TICARET  yapabilmek için çok paraya ihtiyacımız vardı? Ya milyonlarca liran olacaktı ya da milyonda 1 şansın. Hadi dürüst olalım hiç birinizin, ki bu yazıyı okuyorsanız o şansınız olmadı ve olmayacak. Gerçekler acıdır. Ve biliyorum ki şansınız olmadığı gibi paranız da yok.
Network size çok düşük maliyetlerle kendi ticaretinizi yapma fırsatı sunar. Sizin network'te yapacağınız şey, "ürün dağıtım organizasyonu" kurmaktır. Paranız olsa gider çok büyük bir firmanın distribütörlüğünü alırdınız, bayisi olurdunuz veya mağzasını açardınız öyle değil mi? Networkte basit düşünün, ucuz maliyetle sizde kendi ürün dağıtım organizasyonunuzu kurabilir, yönetebilir ve bir beyaz eşya dükkanından daha fazla kazanabilirsiniz. Çünkü Network Marketing sıradan insanlara sıradışı fırsatlar sunar.

Zaman Kaldıracı

Kaldıraç toplu işgücü ve takım çalışmasıdır. Hayatta 2 şekilde kaldıraç kurabilirsiniz.


1- Bize öğretilen şekilde; yani paranızla insan satın alarak :


Bir iş yeri açarsınız, fabrika olabileceği gibi okul da olabilir, bir giyim mağazası da olabilir. 100 kişiyi işe alırsınız ve onlara ay başlarında sabit bir maaş ödersiniz. Büyük ihtimalle bu maaş sadece hayatta kalabilecekleri kadar bir PARA  olur. Bu düşük maaşlara katlanmaları için zaman içerisinde statü ile kandırır; bu çalışanların emekleri üzerinden sermayeyi siz koyduğunuz için büyük kazancı siz alırsınız.

Klasik mantıkta gün içerisinde zaman koyarsınız 8-10 saat, karşılığında maaş alırsınız. Çok kazanmak için gün içerisinde daha fazla çalışmanız gerektiğini düşünürsünüz ama patronunuz aslında daha az çalışarak sizin kazandığınızın 100 katını kazanmaktadır. Çünkü o sizin bildiğinizden farklı bir şey yapmaktadır; 40 kişi çalıştırsa iş yerinde, ve herkes 10 saat çalışsa 40 X 10 dan, o patron için, 1 günde 400 saatlik işgücü üretilir.

İşte biz orta ve orta alt sınıfın bilmediği ve bilsek de uygulamaya dökemediğimiz sır budur.


2- Yeni nesil ticaretlerle kaldıracınızı kurabilirsiniz; yani Network Marketing (Ağ Pazarlama) ile :


Network Marketing size bireysel ticaretinizi yapma fırsatı sunar. Özellikle MLM yani Multi Level Marketing (Çok Katmanlı Pazarlama) tam bir ekip işidir. 1 kişinin %100'ünü vermesindense 100 kişinin %1'ini vermesine dayanır.

Geleneksel düşüncede usta çırağına bildiği herşeyi anlatır mı? Veya müdürünüz işe dair tüm bildiklerini size öğretir mi? "HAYIR", çünkü geleneksel düşüncede rekabet vardır. Usta bildiği her şeyi anlatırsa boynuz kulağı geçer; müdür bildiği herşeyi anlatırsa sen de müdür olabilir, müdürünü koltuğundan edebilirsin öyle değil mi?

Network'te alt ekiplerin çalışması kesinlikle üst ekiplerin kazancından çalamayacağından, sizi ticaretine alan arkadaşınızın sınırsız desteğini alır, bilgilerini öğrenirsiniz; ve sizin kazancınız onun kazancını arttıracağından gayet dürüst bir TICARI  ilişki kurulur.

Network yapmaya başlayan insanlara öncelikli olarak küçük kazançlar peşinde koşmamaları, kimseyi kayırmamaları, ve kendi başarılarını ekip arkadaşlarının başarılarıyla ölçmeleri öğretilir. Yani ekibiniz ne kadar başarılıysa siz o kadar başarılısınızdır. O yüzden bencilliğe networkte yer yoktur.

Herkesin her seviyede farklı bir görevi vardır ve networkte amaç TICARET  ortaklarınızla uzun süreli ve ciddi bir sistem kurmaktır. Ne biliyorsanız ekibinize öğretmeli, hemen öğretmeli ve her adımlarında omuz omuza olmalısınızdır.

Network'ü bir kere anladığınızda aşık olursunuz ve hayatı bir daha eskisi gibi göremezsiniz.

Sadece 20 kişilik bir ekibiniz olsa ve herkes part time çalışıyor olsa, günde 2 saatten 20 X 2: 40 saatlik bir kaldıraç eder mi sizin için? Yavaş yavaş ekibiniz büyüdükçe kaldıracınız da büyür. 1000 kişi, 3000 kişilik ekipleriniz olduğunu hayal edin. Kazancınız hayal bile edemeyeceğiniz bir hale gelir.

Ben Yapamam!

Tamam yapma, sorun değil arkadaşım. Dostluk ayrı iş ayrı; ama dostların beraber network yapabilmesi daha da ayrı bir şey. Düşünsenize elinizde 1 Milyon liradan bile daha fazla PARA  kazanabileceğiniz bir fırsat var, ilk önce kime anlatırsınız? Tabi ki en yakınınızdakilere öyle değil mi?

İnsanlar kendi kendini baltalamakta bir numaradırlar. Her yeniliğe kapalı, her iyi niyeti ise arkasında bir katakulli vardır diye algılarlar. Onları suçlamıyorum, babası işçi olan bir çocuk tabi ki babasına özenecek; memur için de aynı, öğretmen veya özel bir şirkette MUHASEBECI  olsa da aynıdır bu. O meslekleri kötülediğimden değil, ama fırsatı olan biri -dürüst olun- işçilik yapar mı? 5000 kazanma fırsatı varken 740 lirayla idare eder mi? Kim benim toplumsal görevim işçi olmak, polis olmak veya asker olmak derki? Evet kimse demez, o zaman da şöyle saçma bir soru çıkar herkes network yapsa diğer işleri kim yapacak?

Merak etme arkadaşım sen zengin olduğunda da birileri çöpleri alacak, birileri garsonluk yapacak; birileri de askere gidecek. Ama bu sefer bu meslekler gerçekten TERCİH olacak, şimdi kimse asker olmayı, polis olmayı, nefret ettiği muhasebeyi yapmayı istemiyor ki?

Peki bir öğretmen sadece hayatta kalacak kadar değil, maaşı üzerinede %25 tasarruf yapabilecek kadar PARA  kazansa? Bir garson 740 + tipler yerine 2500 lira kazansa? Kariyer siteleri et pazarı olmasa kötü mü olur?

Babama sordum, bizim komşunun kızı yapıyormuş hiç kazanamamış?

Evet KPSS'ye giren 1 milyon 500 bin kişinin 1 milyon 400 bini de kazanamıyor zaten, rahat ol. Networkte üstünü dinlersen, yanında durmasına izin verirsen, kafandaki çıtalarla hareket etmezsen kazanamamana imkan yok. Baban değil Ali Abi'n olsun bu kişi alındıysan. Sorarım sana Ali Abi bildikleriyle bu hayatta ne başarmış? Kaç kişinin hayatını değiştirmiş? Sıfır değil mi? Kahvehane abisinin bakış açısı kahvehane kadardır kusuruma bakma.

Belki Ali Abi'nin fabrikası da olabilir, saygı duyarım ama fabrikası olan bu abi sadece sana "İŞ" verebilir; asla sana "Bir Gün Sen De Benim Gibi Fabrika Sahibi Olacaksın" demez. Bir networker ise sana bir gün benim kadar kazanabilirsin, daha da çok çalışırsan beni bile geçebilirsin der.

Network Marketing İle Kazanmaya Hazır Mısın?

Network ile geçiminizi sağlamaktan öte evinizi, arabanızı alabileceğinize inanmak için başbakanın çıkıp açıklama yapmasını mı bekliyorsunuz? Zaten size sunum yapan arkadaşınıza güvenmiyorsanız siz başlamayın, her TICARET  gibi bizim ticaretimiz de güven ve ilişkilere dayanır.

Sermayeniz mi yok; hayatınızın fırsatı bu ve arkadaşınızın aradığı sadece 2 tane TICARET  ortağı, fazla vaktiniz yok; para bulunur arkadaşınıza güvenin.

İnsanlarla uğraşamaz mısınız, uğraşmayın zaten, sadece 2 TICARET  ortağınızla da uğraşmayacaksanız size 3 kuruş veren insanların ağız kokusunu çekmeye devam edersiniz.

Network Marketing Hakkında Niye Bu Kadar Olumsuz Yorum Var?

Yorum yapanların çoğu TICARETE  başlamamışlardır dahi. "Bir işi bilmeyen yapma der, az bilen eleştirir, çok bilen yapar."

Türk medyası ise sansasyonel haberleri çok sever; her hangi bir konuyu günlerce gündeminde tutar fakar sonucuna bakmaz. Düşünsenize siz dünyaca ünlü bir firmasınız, rakibiniz ortaya çıkıyor ve sizden daha kaliteli, kulaktan kulağa satış yapıyor, sizin milyonlar harcadığınız reklamlara rağmen ürünlerinizin satışı düşüyor; ne yapardınız? Hey kimse bana geleneksel ticaretin tamamen dürüstlük üzerine kurulduğunu söylemesin! Tabi ki sizin yaptığınız TICARETE  laf söyleyecekler, tabi ki illegal ilan edeceklerdir.

İşi Bilene Sorun:

Ticareti bilen sizinle paylaşan arkadaşınızdır. En büyük düşman önyargılardır ama hayat kısa. Arkadaşınıza güvenin; hemen evet deyin demiyorum, aklınıza yatmayan ne varsa arkadaşınıza danışın, tartışın.